kazimyaver | Aralık 2011

WebMatrix ile Web Sitelerini Oluşturun, Özelleştirin ve Yayınlayın

Denemekten çekinmeyin işinizi çok kolaylaştıracak yeni başlayanlar içinde bire birdir.

WebMatrix, Microsoft'un web sitesi geliştirme için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi içeren yeni web geliştirme aracıdır. Açık kaynak web uygulamaları, dahili web şablonları ile başlayın ya da kodu kendiniz yazın. Her şeyi kapsar, basittir ve hepsinden önemlisi ücretsizdir. Web sitelerini geliştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı :) 

Web sitenizi oluşturun

Web siteleri oluşturmaya başlamak için WebMatrix'i yükleyin ve Microsoft Web Platform Installer'ı kullanarak kurun. 5 dakikadan kısa bir sürede çalışmaya hazır olacaksınız! WebMatrix kurulduğunda WordPress, Joomla!, DotNetNuke ve Orchard gibi sık kullandığınız ücretsiz web uygulamalarının en son sürümünü almayı ve kurmayı kolaylaştırıyoruz.

Create your website

Web sitenizi özelleştirin

Çalışmaya başladığınızda WebMatrix'in tek bir birleşik arabirimde ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları sağladığını göreceksiniz. En genel web geliştirme araçlarını gerçekleştirmek için birden fazla uygulama arasında geçiş yapmaya artık elveda. WebMatrix dosyalarınızı düzenlemek, veritabanınızı yönetmek ve sunucu ayarlarınızı değiştirmekten sadece birkaç tıklatma uzaktasınızdır.

Customize your website

Web sitenizi yayınlayın

Hazır olduğunuzda WebMatrix, web sitenizi dünyaya göstermenin zahmetsiz bir yolunu sağlar. WebMatrix'ten barındırma galerimize eriştiğinizde sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlayacak ve ayrıca doğrudan WebMatrix içinden yayınlamanıza olanak verecek bir barındırma sağlayıcısı bulacaksınız.

WebMatrix'i indirebileceğiniz adres.

Googlenin 8 Şaşırtıcı Özelliği !


1-) Do A Barrel Roll: Arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? “do a barrel roll” yazdığınızda arama sayfasının döndüğünü göreceksiniz

2-) En yalnız sayı hanigisi: Google’a zor sorular sormaktan çekinmeyin. mesela “What is the loneliest number” (en yalnız sayı hangisi) yazdığınız zaman Google’ın hesap makinesi, size “1″ cevabını verecek.
Askew, gravity, recursion ve diğerleri

3-) Askew: Google’da “Askew” yada “tilt” aramalarını yaptığınız zaman, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

4-) Google gravity: “Google gravity” yazın ve “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesine basın.Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.

5-) Recursion: “Kendini sonsuz olarak tekrar etme” anlamında olan bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

6-) Chuck Norris nerede: “Where is Chuck Norris?” yazarak aramasını yaptığınız zaman sizi Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. sitesine yönlendirilerek “Google Chuck Norris’i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris’i bulamazsınız, o sizi bulur.” mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.

7-) Pig Latin Google: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. adresinden bozuk latince kullanan Google’a erişebilmek mümkün. Bu adresten ise Google’ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da mümkün.

8- ) Ve Son Olarak Google’nin servislerinden birisi olan Youtube‘de video izlerken ileri – geri – üst -alt tuşlarına hızlıca basarak yılan oyunu oynayabilmek mümkün

Responsive Web Design HTML 5